Dobre rady jak leczyć zęby - Stomatologiczny

Stomatologia zachowawcza Chorzów

Chirurgia stomatologiczna jako jedna ze specjalizacji

Stomatologia jest na tyle szerokim działem medycyny, że dzieli na wiele osobnych specjalizacji. Jedną ze specjalizacji stomatologicznych jest tak zwana chirurgia stomatologiczna. Jak łatwo się domy

Dobre rady jak leczyć zęby - Stomatologiczny Stomatologia zachowawcza Chorzów
ślić chirurgia stomatologiczna jest dziedziną z pogranicza stomatologii oraz chirurgii, a centrum jej zainteresowań stanowi operacyjne leczenie jamy ustnej. Najczęściej wykonywanym zabiegiem w ramach chirurgii stomatologicznej jest ekstrakcja zęba, czyli inaczej jego usunięcie. Dentysta specjalizujący się w chirurgii stomatologicznej musi posiadać szeroką wiedzę z zakresu stomatologii oraz chirurgii, żeby był w stanie przeprowadzać wiele różnych zabiegów wymagających leczenia operacyjnego. Gabinet stomatologiczny może specjalizować się w świadczeniu usług z zakresu chirurgii stomatologicznej, jak na przykład w operacyjnym usuwaniu ósemek. Inną usługą wykonywaną w ramach chirurgii stomatologicznej jest mocowanie implantu, ewakuacja ropnia oraz chirurgiczne wydłużenie koron. Chirurgia stomatologiczna jest jedną z najwcześniej powstałych specjalizacji stomatologicznych.


Nowoczesny sprzęt stomatologiczny

Dobrze wyposażony gabinet stomatologiczny posiada szerszy zakres oferowanych usług, ponieważ posiada odpowiedni sprzęt umożliwiający przeprowadzanie różnych zabiegów dentystycznych. Przykładem wykorzystania nowoczesnej technologii w stomatologii jest Digital Smile Design, czyli inaczej Cyfrowe Projektowanie Uśmiechu. Innym przykładem wykorzystania nowoczesnego sprzętu jest endodoncja mikroskopowa. Dentysta, korzystając z mikroskopu przy leczeniu kanałowym zębów, wykonuje zabieg z większą dokładnością i precyzją. Wiele gabinetów stomatologicznych posiada także rentgen, który jest wykorzystywany przy diagnostyce różnych problemów z uzębieniem. Większość prywatnych gabinetów dentystycznych jest dobrze wyposażona w różnego rodzaju urządzenia usprawniające pracę dentysty. Wykonywanie wielu zabiegów jest możliwe właśnie dzięki odpowiedniemu wyposażeniu, gdzie najważniejszym sprzętem dla każdego dentysty jest bez wątpienia unit stomatologiczny. Poza specjalistycznym sprzętem dentysta korzysta także z różnych materiałów wykorzystywanych przy leczeniu pacjentów.


Koszt leczenia zęba

Wizyta w dobrym gabinecie stomatologicznym często nie należy do tanich, zwłaszcza jeśli gabinet jest dobrze wyposażony, a dentysta w nim pracujący posiada spore doświadczenie. Koszt leczenia stomatologicznego jest zależny od wielu czynników, zwłaszcza że w poszczególnych gabinetach dentystycznych ceny mogą się nieco różnić. Zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej, które dotyczą leczenia infekcji próchniczej, są jednymi z najczęściej wykonywanych w gabinetach dentystycznych. Zabieg polegający na samym wypełnieniu ubytków w zębie odpowiednimi materiałami jest tańszy od leczenia kanałowego. Sam koszt przeprowadzonego leczenia zależy od stopnia skomplikowania zabiegu, ilości zużytego materiału i znieczulenia. Leczenie kanałowe jest droższe z tego względu, że wymaga więcej pracy od dentysty oraz większej ilości materiału uzupełniającego ubytki. Całkowity koszt leczenia endodontycznego zależy od liczby wyczyszczonych kanałów. Cennik gabinetu stomatologicznego bardzo często jest orientacyjny, przynajmniej jeśli chodzi o niektóre zabiegi.


Zalety wybielania zębów

Wiele osób decyduje się na usługę wybielania zębów oferowaną przez gabinet stomatologiczny w ramach stomatologii estetycznej. Można wyróżnić dwa podstawowe rodzaje wybielania przeprowadzane przez dentystę, a są to wybielanie gabinetowe oraz wybielanie nakładkowe. Głównym celem wybielania zębów są cele czysto estetyczne mające poprawić wygląd naszego uzębienia. Wybielanie nakładkowe jest dłuższą, ale znacznie mniej inwazyjną metodą niż wybielanie gabinetowe. Dobry dentysta z pewnością udzieli fachowej porady i pomoże wybrać odpowiedni do naszego uzębienia rodzaj wybielania. Wybielanie metodą nakładkową polega na wykonaniu odpowiedniej formy, którą później pacjent nakłada w domu wraz z specjalną pastą wybielającą na określony przez dentystę czas. Cała procedura wybielania może trwać kilka tygodni, jednak jest to mniej inwazyjna metoda, a skutki takiego wybielania są długotrwałe. Największą zaletą tego rodzaju wybielania jest więc trwałość efektu oraz niska inwazyjność w strukturę szkliwa.